21 Ocak 2010

Nisa'nın Diş Buğdayı Kurabiyeleri

nisaharfkurabiye

Bugün yoğun bir şekilde bu sevimli ve rengarenk kurabiyeleri hazırladım(: Yarın bu sevimli kurabiyeler minik bir prensesin diş kurabiyeleri olarak İzmir'e doğru yola çıkacaklar. Geçenler de Duygu hanımla telefonla görüştük ve kızı Nisa için diş buğdayı kurabiyeleri talep etmişti. Aslında Selin'nin kurabiyeleri beğenmişti ama ben dayanamadım bir kaç değişiklik yaptım. Eminönüne gittiğimde Arjantin şekerleri almıştım onlarıda kullanarak farklı kurabiyeler yapmaya çalıştım diyebilirim. Bu arada Arjantin şekerlerinin tadı güzelmiş(:

nisadiskurabiyeleri

Ben stickerlarda da birazcık değişikliğe gittim. Nisanın dişinin çıktığı tarihi ve adının yazılı olduğu stickerlar kullandım. Konsept pembe ağırlıklı olduğu için sticker kenarlarınıda pembe şerit oluşturdum(:

stickerrr

Diş buğdayı kurabiyeleri yapması öyle keyifli ve eğlenceli ki zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Kurabiyeyi pişirmesi süslemesi, jelatin poşetlere yerleştirip stickerları dizmek ve renkli kurdalelerle bağlamak. En önemli kısmı ise binbir titizlikle hazırladığım kurabiyelerimin fotoğraflarını çekmek.

dis111paketlerrr

15 Ocak 2010

Sevgililer Günü Kurabiyeleri

loveyouu

Yaklaşan Sevgililer günü için hediye alternatifleri üretmek açısından renkli kurabiyeler hazırladım. Kişiye özel tasarlanabiyebildiğim ve beğeniler doğrultusunda kurabiyeler üzerinde farklı şekillerde oluşturmak mümkün. Siz hayallerinizi zorlayın bende el becerimi çalıştırayım(: Tabiki bunların yanında sevgilier günü yaklaştıkça fellik fellik farklı hediye arayışlarına girdiğim zamanları çok net hatırlıyorum. Hep sevdiğim insanın benim nazarımda ne kadar özel olduğunu hiseettirmek amacıyla farklı alternatifler arar dururdum. Kimi zaman bulurdum, kimi zaman artık sıradanlaşmış hediye almak durumunda kalırdım:( Şimdi alternatif o kadar çok ki farklı ve kişiye özel hazırlanan inanılmaz hediyeler var. Tabiki önemli olan hediyeler değil önemli olan o günü anlamlı kılanda sevdiğinize verdiğiniz değer ve bu değer karşısında paha biçilemez aşk duygusunu hissetmeniz.

ask8ask9ask12ask10ask11ask18ask19

Yaklaşan Sevgililer Günü için farklı hediye alternatifleri olarak tasarladığım kurabiyelerim. Sanırım en güzelide sevgiyi harflerle ifade etmek(: Yakın zamanda harflerden oluşan evlenme tekliflerine sitemde yer vereceğim. ask14ask16ask15zarfask17ssharfleriasksetaskset2askkekloveletter

8 Ocak 2010

Bonibon Kurabiyeler

paketcookiee

kutulubutikkurabiyeeedispaketlenmiskurabiyelerformat copy

Diş Buğdayı Kurabiyeleri

pinksiaone

Bu sevimli diş kurabiyeleri küçük bir prenses için Antalya'ya doğru yola çıktı. Bin bir titizlik ve özentiyle hazırladım doğrusu. Çocukları çok seven ben helede kız çocuklarını nedendir bilinmez daha fazla seven bir insanım (inş.ilerde benimde kızım olur). Buarada Tülay hanım istediği kurabiyenin fotoğrafını gönderdikten sonra ön çalışmalar yaptım ve fotoğralayıp kendisine gönderdim. Bu süre zarfında çok hoş bir iletişimiz oldu. Hatta her telefonu açtığımızda aynı anda nasılsınız? iyiyim siz nasılsınız? diye cevaplarımız oldu(: Tülay Hanım ve kızı Seline sevgilerimi gönderiyorum.

distwopaketlenmisdisdisthreepinkdişzero

Tülay hanımın isteği üzerine diş kurabiyelerinin arkasına paketlerken sticker yerleştirdim. Stickerda Selin'in adı ve dişinin çıktığı tarihi yazıp çıktısını aldım.

pikdisfive

Nişan Kurabiyeleri

sarıkalpkırmızılıkalp

Düğün Kurabiyeleri

ikikalplergüllükurabiyelerdamatkvesyaldızlılareeegelinkalppsiyahüclüpastalar